Дан српског јединства, слободе и националне заставе – дан када заставу носе најбољи

Данас смо у нашој школи обиљежили Дан српског јединства, слободе и националне заставе.
Српска војска предвођена генералом Петром Бојовићем, 15. септембра 1918. године, отпочела је пробој Солунског фронта. Јединствени, ношени незадрживом слободарском жељом, а под окриљем српске тробојке, наши преци марширали су ка отаџбини.
Част да изнесу барјак ове године припала је најбољим, разреду II 3, техничарима информациионих технологија који су у протеклој школској години остварили најбољи успјех у учењу и владању. Одјељењски старјешина најбољег разреда је професор Божидар Врбарац.
Тим поводом ученицима се обратио директор Школе Борис Брајовић, а историјски час одржао је професор историје Лазар Шкобо.